» » Капітани портів – це еліта морської галузі, їх діяльність повинна бути чіткою та прозорою, - Юрій Лавренюк
Информация к новости
  • Просмотров: 2 439
  • Не нравится
  • +2
  • Нравится
1-12-2016, 14:56

Капітани портів – це еліта морської галузі, їх діяльність повинна бути чіткою та прозорою, - Юрій Лавренюк

Категория: Актуальные новости

30 листопада, в Міністерстві інфраструктури України під головуванням заступника Міністра інфраструктури України  Юрія Лавренюка та голови Державної служби України з безпеки на транспорті Михайла Ноняка відбулась нарада з капітанами морських портів України.

Обговорено коло питань щодо підготовки до роботи осінньо-зимового періоду та льодової проводки суден 2016-2017 років, розмежування адміністративних функцій щодо забезпечення безпеки мореплавства та нагляду за безпекою мореплавства згідно останніх редакцій міжнародних конвенцій з безпеки мореплавства і господарської діяльності, визначення меж зон нагляду капітанами морських портів за безпекою мореплавства, внесення змін до нормативно-правових актів, пов’язаних з діяльністю капітанів морських портів України та приведення до норм міжнародного стандарту безпеки.

«На сьогоднішній день існує ряд проблемних питань щодо виконання капітанами морських портів своїх функцій та обов’язків, зокрема, підготовка морських портів до роботи в осінньо-зимовий період та проведення льодової проводки суден», - зазначив Юрій Лавренюк.

Заступник Міністра інфраструктури України повідомив, що виходячи зі статистичних даних минулих років, льодова кампанія починається з січня місяця, тому для вжиття заходів з метою своєчасної готовності залишилося обмаль часу.

«ДП «АМПУ» було доручено провести самоаудит готовності Філій та підприємства в цілому, до роботи в осінньо-зимовий період. Після цього самоаудиту, Державною службою України з безпеки на транспорті будуть проведені перевірки деяких філій з метою отримання об’єктивної картини», - повідомив Юрій Лавренюк.

Заступник Міністра інфраструктури України наголосив на тому, що капітани морських портів та їх служби входять до складу філій ДП «АМПУ», але підзвітні Державній службі України з безпеки на транспорті відповідно до Закону України «Про морські порти», зокрема, капітани портів, які здійснюють функції щодо забезпечення безпеки мореплавства, не можуть підпорядковуватись чи бути в складі підприємств, які здійснюють господарську діяльність, тому розмежування адміністративних функцій щодо забезпечення безпеки мореплавства та нагляду за безпекою мореплавства і господарської діяльності, повинно бути першочерговим завданням паралельно з реформою Укртрансбезпеки.

«Ми наближаємось до реформи Державної служби України з безпеки на транспорті, яка планується за аналогом такої служби в одній з європейських країн, тому ми маємо на меті паралельно з цим упорядкувати взаємодію капітанів морських портів України та Державної служби України з безпеки на транспорті», - повідомив заступник Міністра інфраструктури.

Ще одне важливе питання, яке було розглянуто в ході сьогоднішньої наради – питання видачі посвідчень та дипломів фахівців водного транспорту України.«Кожен капітан морського порту, повинен бути зацікавлений в тому, щоб видача дипломів та посвідчень моряків відбувалася максимально прозоро, тому я закликаю всіх капітанів морських портів навести лад вдипломно-паспортних відділах, які їм підпорядковані»,- підкреслив Юрій Лавренюк.

Заступник Міністра інфраструктури наголосив на тому, що найближчим часом реєстрація та перевірка документів моряків буде здійснюватись через спеціальну автоматизовану систему, що дозволить мінімізувати всі корупційні ризики під час видачі документів фахівців водного транспорту України.

Добавление комментария

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
Подтвердите что вы не робот: *

НАВИГАЦИЯ

О порте
Руководство порта
Инвесторам
Партнеры порта
Государственные закупки
Профсоюзы
Противодействие коррупции

Горячая линия ДОВЕРИЯ

+38(048)738-92-77 (доб. 8666)

+38(04868)7-92-04 (доб. 8666)

Электронная почта: hotline.imtp@gmail.com (круглосуточно)

 

Главная
Новости
Галерея
Видео
Контакты
Форма обратной связи
Мобильная версия портала

 

Морские перевозки © 2016

Вверх