» » Потужності та можливості порту «Чорноморськ» в змозі створити достойну конкуренцію
Информация к новости
  • Просмотров: 2 134
  • Не нравится
  • +2
  • Нравится
13-02-2017, 11:13

Потужності та можливості порту «Чорноморськ» в змозі створити достойну конкуренцію

Категория: Новости

В умовах ринкового конкурентного середовища, дерегулювання і децентралізації економіки України рішення проблеми підвищення ефективності функціонування транспортного комплексу, забезпечення координації та взаємодії в роботі різних видів транспорту, розвитку та збільшення перевезень вантажів, впровадження системи комплексного транспортно-експедиційного обслуговування  клієнтури вимагає застосування принципово нових підходів, в основі яких закладені принципи логістики і логістичного менеджменту.

Протягом багатьох років ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ» є визнаним надійним партнером  в галузі надання портових послуг та займає міцні позиції з перевалки широкої номенклатури вантажів, обсяги перевалки якого сягали до 19,0 млн. т. Географічне розташування, виробничі потужності, високий рівень обслуговування клієнтів визначили його як важливіші ворота з Європи в Азію та інші регіони світу.

На сьогоднішній час по ряду чинників знизився вантажообіг ДП «МТП «Чорноморськ». Зокрема, попереднім керівництвом ДП «МТП «Чорноморськ» у 2015 році було розірвано договір спільної діяльності між ДП «МТП «Чорноморськ» (ДП «ІМТП») та ПП «КТ «Іллічівськ», що призвело до втрати високотарифного вантажопотоку контейнерів. З-за агресивної політики Російської Федерації та з-за дзеркальне введення санкцій з боку українського уряду було втрачено значні вантажопотоки російського чавуну та казахстанської сірки.

Протягом останніх років спостерігається тенденція до зростання обсягів виробництва зернових, і, як наслідок, відбувається збільшення відправки зернових на експорт. Враховуючи географічне розташування ДП «МТП «Чорноморськ» та напрямки експорту зернових, можна сказати, що порт займає вигідну позицію та є найпривабливішим для перевалки зернових вантажів.

На сьогоднішній час на території ДП «МТП «Чорноморськ» перевалку зернових здійснює компанія зі світовим ім’ям. Однак потужності та можливості ДП «МТП «Чорноморськ» в змозі створити достойну конкуренцію.

За згодою Міністерства інфраструктури України на Технічній раді ДП «МТП «Чорноморськ» було прийнято рішення об’явити конкурс на розробку передпроектних рішень з будівництва перевантажувальних комплексів зернових вантажів на території складів №12/2, №9 та в тилу причалів №№8, 9 (частина складу №11). Зазначені об’єкти є частиною інвестиційних проектів, передбачених Стратегічним планом розвитку ДП «МТП «Чорноморськ» на період до 2018 року, затвердженим наказом Міністерства інфраструктури України від 04.08.2015 року №302 в редакції наказу Міністерства інфраструктури України від 07.02.2017 року №36. Розробка передпроектних рішень є першим етапом будівництва зерно перевантажувальних комплексів. Усього передбачається трьохстадійне проектування. Це розробка техніко-економічного обґрунтування, підготовка самого проекту та підготовка робочої документації.

З метою забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель послуг з розробки передпроектних рішень були направлені запити представникам ДП «ЧорноморНДІпроект», ПП «Техконтракт», ТОВ «МОРТЕХІНВЕСТ» для участі у конкурсі. Перемогу на виконанні передпроектних робіт отримав ДП «ЧорноморНДІпроект». Вибір учасника було зроблено з урахуванням найбільш економічно вигідної пропозиції - що визнана найкращою за результатами оцінки конкурентного діалогу та відповідності пропозиції всім вимогам ДП «МТП «Чорноморськ».

Між ДП «МТП «Чорноморськ» та ДП «ЧорноморНДІпроект» 26.01.2017 року укладено договори на виконання науково-технічних робіт та підготовлені технічні завдання на розробку передпроектних рішень з будівництва перевантажувальних комплексів зернових вантажів на території складів №12/2, №9 та в тилу причалів №№8, 9 (частина складу №11). Перевантажувальні комплекси зернових вантажів розраховані на прийом вантажів як з автотранспорту, так і з залізничного транспорту.

В тилу причалів №№8,9 (частина складу №11) передбачено будівництво складу силосного типу потужністю одночасного зберігання 100,0 тис. т. Перевагою складу такого типу є зручність їх завантаження та вивантаження за допомогою стрічкових конвеєрів. Ще однією перевагою зазначеного типу складу є більш дешеве будівництво, що зробить зазначений інвестпроект більш економічно привабливим для потенційних інвесторів.

На території складу №9 та на території складу №12 площадка 2 планується будівництво універсальних складів підлогового зберігання місткістю одночасного зберігання по 50,0 тис. т. Також планується будівництво конвеєру з виходом на причали. Перевагою зазначеного проекту є розташування складів поблизу, що надає можливість будівництва транспортної галереї з розгалуженням на один зі складів. Це надасть змогу здійснювати навантаження суден як зі складу №9, так і зі складу №12/2. Максимальний розрахунковий тип суден передбачається СН-100.

У разі зміни номенклатурної групи вантажів, універсальні склади підлогового зберігання легко демонтуються та можуть бути використані для будь-яких інших навалювальних вантажів. До того ж, вони мають перевагу перед складами силосного типу в частині цілісного зберігання зернових вантажів, зокрема кукурудзи.

Для збільшення інтенсивності навантаження зернових на судна передбачено придбання суднонавантажувальних машин з продуктивністю 1000 та 1500 т/годину.

До того ж, на сьогоднішній час фахівцями ДП «МТП «Чорноморськ» підготовлено Технічне завдання на будівництво перевантажувального комплексу зернових вантажів на території складмайданчика в тилу причалу №11. Передбачається будівництво складу силосного типу місткістю 50,0 тис. т одночасного зберігання.

У разі виконання ДП «Адміністрацією морських портів України» запланованого на 2017 рік проведення в акваторії ДП «МТП «Чорноморськ» запланованих днопоглиблювальних робіт (розпорядження Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 року №767-р) та здійснення реконструкції причалів №№8, 9.

Реалізація зазначених проектів буде здійснюватись на умовах державно-приватного партнерства, використовуючи позитивний досвід та моделі, що втілювались в портах України в попередні роки, та призведе до збільшення потужності ДП «МТП «Чорноморськ» з перевалки зернових вантажів на 10,0 млн. т.

Головною метою є збереження існуючих робочих місць для працівників ДП «МТП «Чорноморськ» та створення нових!

Добавление комментария

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
Подтвердите что вы не робот: *

НАВИГАЦИЯ

О порте
Руководство порта
Инвесторам
Партнеры порта
Государственные закупки
Профсоюзы
Противодействие коррупции

Горячая линия ДОВЕРИЯ

+38(048)738-92-77 (доб. 8666)

+38(04868)7-92-04 (доб. 8666)

Электронная почта: hotline.imtp@gmail.com (круглосуточно)

 

Главная
Новости
Галерея
Видео
Контакты
Форма обратной связи
Мобильная версия портала

 

Морские перевозки © 2016

Вверх