» » Законодавство України не передбачає втручання у господарську діяльність з боку органів та посадових осіб місцевого самоврядування
Информация к новости
  • Просмотров: 15 257
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится
2-03-2017, 18:37

Законодавство України не передбачає втручання у господарську діяльність з боку органів та посадових осіб місцевого самоврядування

Категория: Новости

1 березня в Чорноморську пройшло засідання комісії з питань промисловості, транспорту і зв'язку, на якій депутати розглядали  «ситуацію»  в ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ».

За словами заступника міського голови Юрія Крука місцева влада не повинна залишатися осторонь, тому що робота понад 25 тисяч людей зав'язаний на діяльності порту, а саме підприємство функціонує на території Чорноморського міської ради. Він підкреслив, що ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ» є найбільш важливим об'єктом промислової інфраструктури міста, найбільшим платником податків. Крім того, на даний момент тут працює більше 4,5 тис. чоловік. Відповідно, більше 4 тис. сімей Чорноморська безпосередньо залежать від діяльності даного підприємства. Виходячи з цього, міська влада не може стояти осторонь, не звертаючи уваги на проблеми і негативні тенденції, які мають місце на сьогоднішній день.

Голова профспілки працівників морського транспорту ДП «МТП «Чорноморськ» Сергій Бризгалов розповів про  «настрої», що панують в порту. Він заявив, що так далі тривати не може.

Свою думку висловили і депутати облради. «Трудовий колектив повинен написати звернення, на підставі якого можна буде звернутися в Кабмін», - прокоментував депутат облради Євген Копотієнко.

Підсумками засідання стало рішення комісії рекомендувати фракціям розглянути питання про «ситуацію», яка склалася в порту, а також винести його на позачергову сесію міської ради.

Зазначаємо, що ДП «МТП «Чорноморськ» є окремими суб'єктом господарювання - юридичною особою, яка  підпорядковується уповноваженому державою органу – Міністерству інфраструктури України. Правовідносини між Чорноморською міською радою та ДП «МТП «Чорноморськ» мають будуватись виключно на засадах, передбачених Конституцією України та чинним законодавством, а саме: невтручання у господарську діяльність, політики об'єктивного недопущення заходів, що можуть контрпродуктивно вплинути на фінансові результати. Однак, ставиться під сумнів дотримання аналогічної позиції Чорноморською міською радою, що аргументується наступним.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» не передбачає конкретних форм контролю та втручання органів місцевого самоврядування в фінансово-господарську діяльність підприємств, зазначаючи лише, що серед виключної компетенції обласних рад є вирішення в установленому законом порядку питань щодо управління об'єктами спільної власності територіальних громад, що перебувають в управлінні районних, обласних та місцевих рад.

Згідно ст. 6 Господарського кодексу України одним із загальних принципів господарювання в Україні є, зокрема, заборона незаконного втручання органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб у господарські відносини.

Частина 4 статті 23 Господарського кодексу України ЗАБОРОНЯЄ незаконне втручання та перешкоджання господарській діяльності суб'єктів господарювання з боку органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

Відповідно до положень ст. 13 Закону України «Про морські порти», державне регулювання діяльності в морському порту здійснюється:

- Кабінетом Міністрів України,

- центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах морського і річкового транспорту,

- національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту,

- іншими центральними органами виконавчої влади в межах їх повноважень

Серед вичерпного переліку, зазначеного у ст. 13 Закону України «Про морські порти», відсутні будь-які посилання на органи місцевого самоврядування.

Згідно чинного законодавства України, дії представників Чорноморської міської ради є відверто незаконним, яскраво вираженим прикладом зловживання повноваженнями, актом втручання у внутрішньогосподарську діяльність державного підприємства, таким, що порушує звичаї ділового обороту, складений на фактах, які не відповідають дійсності та не знаходять свого підтвердження.

Господарська стратегія ДП «МТП «Чорноморськ» в інтересах держави має на меті, в тому числі, забезпечити максимальне сприяння зростанню ділової активності суб'єктів господарювання у Чорноморському морському порту, розвитку і на цій основі підвищення ефективності роботи морського порту в цілому, із дотриманням вимог Конституції України та чинного законодавства, сприяти гармонізації роботи суб'єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність на території Чорноморського морського порту, а вчинення зазначених дій зі сторони представників Чорноморської міської ради (у тому числі заступника міського голови Крука Ю.Ю.) цьому навмисно перешкоджають.   

 

Добавление комментария

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
Подтвердите что вы не робот: *

НАВИГАЦИЯ

О порте
Руководство порта
Инвесторам
Партнеры порта
Государственные закупки
Профсоюзы
Противодействие коррупции

Горячая линия ДОВЕРИЯ

+38(048)738-92-77 (доб. 8666)

+38(04868)7-92-04 (доб. 8666)

Электронная почта: hotline.imtp@gmail.com (круглосуточно)

 

Главная
Новости
Галерея
Видео
Контакты
Форма обратной связи
Мобильная версия портала

 

Морские перевозки © 2016

Вверх