» » Адміністрація МТП «Чорноморськ» викриває махінації на території підприємства
Информация к новости
  • Просмотров: 1 923
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится
19-01-2020, 12:55

Адміністрація МТП «Чорноморськ» викриває махінації на території підприємства

Категория: Новости

З 2018 року на території ДП МТП «Чорноморськ», а саме на 5-му терміналі (паромний комплекс), працює приватна компанія ТОВ «Марин Сервіс», яка надає платні послуги зі зважування вантажних автомобілів, які заїжджають на територію паромного комплексу та виїжджають з неї (прим.: основна спеціалізація паромного комплексу – прийом та обробка суден типу Ро-Ро, з/д паромів, накатка-викатка TIR вантажівок, рефрижераторів, причепів, легкового автотранспорту, спеціалізованої техніки, тощо). Ці послуги працівники приватної фірми надавали, як обов’язкові і, за словами водіїв вантажівок, без зважування контролери служби морської безпеки державного підприємства не пропускали великовантажний транспорт через шлагбаум порту. Однак такі дії з боку приватної фірми, яка є платником єдиного податку, і має лише декілька працівників у штаті, були незаконними, оскільки вона за участю представників порту не мала права примусово відправляти автомобілі на зважування. В той же час державне підприємство не отримувало жодного зиску від діяльності ТОВ «Марин Сервіс» на власній території. Натомість всі зароблені гроші (зважування однієї одиниці транспорту коштує 220 гривень) йшли у приватну кишеню.

 

Протягом 2019 року через паромний комплекс в режимі імпорт-експорт пройшло 37 тисяч 934 ТІR із різними вантажами. Із них більше половини проходили зважування. Таким чином, на території державного підприємства, за участі попереднього керівництва порту,приватна компанія заробила більше як 5 мільйонів гривень, а середня вартість нових ваг складає лише 300 тисяч гривень. При цьому, наприклад, фінансовий результат роботи всього паромного комплексу у 2019 році склав близько 19 мільйонів гривень. Таким чином, лише надаючи «послуги», приватна компанія, яка складається  з декількох працівників, на території паромного комплексу заробила чверть прибутку цілого підрозділу, де працюють більше 270 працівників.

 

– Паромні оператори в усій Європі працюють за основними принципами – супер швидко та супер доступно. Вони дійсно надають весь спектр сервісу своїм клієнтам: від логістичних рішень для B2B-клієнтів до послуг готелів та прокату транспорту для туристів, – пояснює ситуацію директор ДП МТП «Чорноморськ» Олександр Попов. – В даному випадку, прикриваючись правильною ідеєю контролю габаритно-вагових норм (Прим: що раніше ініціювались Міністерством інфраструктури України для запобігання руйнування автодорожнього полотна вантажівками що здійснюють перевезення зернових та сплати штрафів у разі перевищення допустимої ваги транспорту з вантажем до державного дорожнього фонду), приватний бізнес розбудував за допомогою попереднього керівництва порту успішну діяльність на інфраструктурі державного підприємства та стабільному вантажопотоку паромної переправи, який, варто зазначити, за всі роки не обробив жодної вантажівки зернових, оскілки це не є профіль паромної переправи. Тому я ще раз переконався у вірному рішенні щодо відсторонення керівництва паромної переправи, та вдячний працівникам порту, які допомагають зупиняти махінації та корупційні дії на держпідприємстві.

 

Олександр Попов також зазначив, що зараз вживаються всі можливі заходи для припинення цієї схеми і всі факти порушення умов добровільного зважування будуть фіксуватися для подальшого розгляду службою безпеки підприємства з притягненням винних до відповідальності.

 

На даний момент на території 5-го терміналу розміщені інформаційні повідомлення від адміністрації ДП МТП «Чорноморськ» наступного змісту: 

 

«До уваги експедиторів та перевізників!

Повідомляємо вам, що зважування на території 5-го терміналу на приватних вагах ТОВ «Марин Сервіс» НЕ Є ОБОВ’ЗКОВИМ і проводиться виключно на ваш розсуд.

Тому ані приватна компанія, ані працівники ДП МТП «Чорномоськ» не можуть примусово спрямовувати ваш автотранспорт проходити зважування. 

Якщо подібні випадки матимуть місце, просимо інформувати адміністрацію ДП МТП «Чорноморськ» та повідомляти про порушення за номером телефону: 

093 270 32 26

Адміністрація ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ».

 

Нагадаємо, відповідно до Наказу начальника ДП МТП "Чорноморськ" Олександра Попова  № 445 від 13 грудня 2019 року "Про призначення комісії для проведення службового розслідування щодо можливого порушення вимог антикорупційного законодавства України посадовими особами 5-го терміналу" від роботи відсторонені начальник терміналу Олексій Захаров, головний інженер Олександр Яриновський та начальник служби морської безпеки Олександр Реветніков.  

 

Добавление комментария

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
Подтвердите что вы не робот: *

НАВИГАЦИЯ

О порте
Руководство порта
Инвесторам
Партнеры порта
Государственные закупки
Профсоюзы
Противодействие коррупции

Горячая линия ДОВЕРИЯ

+38(048)738-92-77 (доб. 8666)

+38(04868)7-92-04 (доб. 8666)

Электронная почта: hotline.imtp@gmail.com (круглосуточно)

 

Главная
Новости
Галерея
Видео
Контакты
Форма обратной связи
Мобильная версия портала

 

Морские перевозки © 2016

Вверх