» » Ще раз про бездіяльність компанії орендаря 2-го терміналу Порту Чорноморськ
Информация к новости
  • Просмотров: 1 103
  • Не нравится
  • +2
  • Нравится
27-05-2020, 22:29

Ще раз про бездіяльність компанії орендаря 2-го терміналу Порту Чорноморськ

Категория: Новости

         Понад півроку колишні працівники державної стивідорної компанії ДП «МТП «Чорноморськ», а нині співробітники ТОВ «Європіан Агро Інвестмент Юкрейн», не мають роботи та не отримують заробітну платню.

     13.06.2018 року між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Одеській та Миколаївській областях та  сумнозвісною компанією ТОВ «Європіан Агро Інвестмент Юкрейн» за підтримки колишнього керівництва ДП «МТП «Чорноморськ» було укладено договір оренди нерухомого майна, розташованого в тилах причалів №№7,8,9 (другий термінал порту). Орендарю відійшли адміністративно-побутові будівлі та споруди ДП «МТП Чорноморськ», складські площадки для обробки та зберігання вантажів площею більш 11,3 Га, орендар також отримав доступ до причалів Чорноморської філії ДП «АМПУ»  № 1,2,3,4,5,6,7,10 та 22.

         

         

            Основними умовами передачі орендарю об’єктів другого терміналу порту були:

  • створення універсального перевантажувального комплексу потужністю 1,5 млн. тонн на рік з подальшим доведенням до 8 млн. тонн на рік;
  • надання бізнес-плану внесення інвестицій та ТЕО внесення інвестицій з розбивкою по роках;
  • залучення інвестицій в розмірі 250 млн. доларів США протягом 2-х років після укладання договору оренди;
  • укладання Соціальної угоди з профспілковими організаціями про перехід працівників порту у кількості від 235 до 250 осіб зі збереженням соціальних гарантій;
  • також, було укладені відповідні договори оренди перевантажувальної техніки;
  • тощо.

         

 

         Однак, наприкінці 2019 року стало зрозуміло, що нові власники та уповноважені керівники ТОВ «Європіан Агро Інвестмент Юкрейн» більшість умов вищезазначеного договору не виконали.

         «Станом на сьогоднішній час,- як зазначає керівник ДП «МТП «Чорноморськ» Олександр Попов, можна констатувати той факт, що компанія-орендар була створена для перепродажу активу порту, не має компетенції щодо організації роботи терміналу, власні кошти для розвитку або інвестори на теперішній час відсутні, вантажопотік у 2018 році був адміністративно спрямований з державного стивідора на орендаря, а витрати з обробки цього вантажу свідомо не були сплачені до ДП «МТП Чорноморськ» та ЧФ ДП «АМПУ». Таким чином, заборгованість перед ДП «МТП «Чорноморськ» на сьогодні складає 47,2 млн. грн. Протягом тривалого часу не сплачується орендна плата, як за нерухоме майно, так і за рухоме, не відшкодовуються експлуатаційні витрати, земельний податок, комунальні послуги, тощо.

         А саме головне,- підкреслює директор державного стивідора,  «- професіональний робітничій колектив – колишні працівники ДП «МТП «Чорноморськ», потерпають від відсутності роботи та затримок виплати заробітної плати,  які свого часу повірили керівництву компанії та перейшли на роботу до орендаря. Тобто, один з найбільших терміналів з трьома причалами, складськими площами, досвідченим трудовим колективом тривалий час знаходиться в простої, виробнича діяльність відсутня,  що завдає шкоди як державі, місту Чорноморськ так і нашому державному підприємству.»

         Численні звернення та проведені робочі зустрічі адміністрації ДП «МТП «Чорноморськ» з керівництвом орендаря, в тому числі за участі представників Міністерства інфраструктури України, з залученням представників Регіонального відділення Фонду держмайна по Одеській та Миколаївській області, протягом останніх місяців не призвело до будь-яких змін. Заборгованість орендаря перед державним підприємством досягла у травні 2020 року критичних показників та складає місячний фонд оплати праці ДП «МТП «Чорноморськ».

       Керівництво ДП «МТП «Чорноморськ» занепокоєне невиплатою зарплатні працівникам приватної компанії протягом півроку, особливо в тяжких умовах карантину, викликаного  короновірусом COVID-19. А це понад 194 працівників приватної компанії та додаткові боргові ризики перед багатотисячним колективом  державного стивідора та їх  сімей в місті Чорноморськ.

         Враховуючи ситуацію, яка склалася навколо виконання своїх зобов’язань ТОВ «Європіан Агро Інвестмент Юкрейн», а також нанесених збитків  ДП «МТП «Чорноморськ», за заявами адміністрації державного підприємства було відкрито сім виконавчих проваджень у 2019 році, в квітні 2020 повернено частину рухомого майна (портальних кранів). Також, у Господарському суді Одеської області на розгляді знаходиться справа №916/3137/19 за позовом Першого заступника керівника Іллічівської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі РВ ФДМУ по Одеській та Миколаївській областях до ТОВ «Європіан Агро Інвестмент Юкрейн» про стягнення заборгованості, розірвання договору оренди та зобов’язання повернути майно.

         Додатково, проведені зустрічі з активом робочого колективу ТОВ «Європіан Агро Інвестмент Юкрейн», головою  Одеської ОДА, направлені численні  звернення до органів влади з клопотанням підтримати ініціювання РВ ФДМУ по Одеській та Миколаївській областях щодо розірвання договору оренди та зобов’язання повернути майно компанією - орендарем «Європіан Агро Інвестмент Юкрейн» та виплатити борги працівникам та державному стивідору.

         У той же час зусилля Міністерства інфраструктуриУкраїни, міської влади Чорноморська, менеджменту ДП «МТП «Чорноморськ», також направлені на пошук потенційних  інвесторів, що зможуть залучити нові вантажопотоки та приймуть на себе зобов’язання з погашення боргів перед працівниками  ТОВ «Європіан Агро Інвестмент Юкрейн» та кредиторами.

Добавление комментария

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
Подтвердите что вы не робот: *

НАВИГАЦИЯ

О порте
Руководство порта
Инвесторам
Партнеры порта
Государственные закупки
Профсоюзы
Противодействие коррупции

Горячая линия ДОВЕРИЯ

+38(048)738-92-77 (доб. 8666)

+38(04868)7-92-04 (доб. 8666)

Электронная почта: hotline.imtp@gmail.com (круглосуточно)

 

Главная
Новости
Галерея
Видео
Контакты
Форма обратной связи
Мобильная версия портала

 

Морские перевозки © 2016

Вверх