» » ПАМ’ЯТІ ВИДАТНОЇ ЛЮДИНИ
Информация к новости
  • Просмотров: 1 152
  • Не нравится
  • +2
  • Нравится
28-07-2020, 16:44

ПАМ’ЯТІ ВИДАТНОЇ ЛЮДИНИ

Категория: Новости

Сьогодні, 28 липня, виповнюється 12 років з того трагічного дня, коли пішов з життя видатний працівник морської галузі, талановитий, вимогливий, але при цьому щирий і людяний керівник Станіслав Кирилович Стребко. Колектив порту дбайливо зберігає пам'ять про цю світлу людину.

 

Станіслав Кирилович повністю присвятив своє життя служінню морській галузі України – це шлях вірного і сумлінного служіння, шлях, цілком відданий улюбленій роботі, колективу. Він мав талант керівника виняткових організаторських здібностей, був далекоглядним і цілеспрямованим стратегом, ніколи не розгублювався у складних виробничих ситуаціях, умів згуртувати величезний колектив на виконання поставлених цілей.

 

Народився Станіслав Стребко 28 лютого 1937 року в місті Молочанськ Запорізької області. У 1975 році закінчив Одеський інститут інженерів морського флоту за фахом «Інженер-механік». Свою трудову діяльність Станіслав Кирилович розпочав у 1954 році матросом на суднах Чорноморського пароплавства. Закінчивши у 1958 році Одеське морехідне училища за спеціальністю «Технік-експлуатаційник», молодий фахівець почав працювати в Одеському морському торговельному порту, а з 1961 року був переведений до Іллічівська. Тут із січня 1961 по листопад 1978 року працював змінним помічником начальника складу, диспетчером, заступником начальника і начальником вантажного району.

У жовтні 1981 року був призначений начальником Миколаївського морського торговельного  порту, який очолював уподовж 12 років. До рідного Іллічівського порту повернувся наприкінці 1993 року – начальником ІМТП. 

 

У 2002 році Станіслав Кирилович був обраний народним депутатом України IV скликання. З 18 серпня 2006 по 28 липня 2008 року працював радником начальника Іллічівського порту.

 

Обирався двічі депутатом Одеської обласної ради, членом правління Української спілки промисловців і підприємців. З 2001 по 2003 рік був обраний президентом Асоціації портів Чорного і Азовського морів (БАСПА), з 2002 по 2005 роки – президентом Асоціації міжнародних експедиторів України.

На час керівництва Станіслава Кириловича Стребка випав один із найважчих періодів історії порту: перехід на нові умови господарювання, формування ринкових відносин. Завдяки мудрості та гнучкості політики управління було збережено та примножено виробничий потенціал. Програма розвитку Іллічівського порту на 2000-2010 роки передбачала будівництво 25 об’єктів на загальну суму 260 млн. доларів США. З них 170 млн. доларів – залучені інвестиції різних компаній, які разом з портом будували нові термінали. Поряд з цим, Стребко приділяв велику увагу розвитку соціальної сфери, будівництву житла, піднесенню добробуту працівників та їхніх родин.

 

Станіслав Кирилович Стребко – кавалер орденів «Знак Пошани», «Дружба Народів», «Трудового Червоного Прапора», «За заслуги» II і III ступенів, «Святого князя Володимира» III і IV ступенів, «За церковні заслуги» III ступеня, «За трудові досягнення» III ступеня, «Слави на вірність Вітчизні» III ступеня, «За видатні досягнення» II і III ступеня. Нагороджений двадцятьма державними медалями, 18 почесними нагородами України за участь у міжнародному рейтингу. Але при всіх численних нагородах і заслужених званнях Станіслав Кирилович Стребко був щирим і людяним керівником, і для нього не існувало поняття «рядовий портовик» – порт був його родиною, для нього всі портовики, перш за все, були люди з їхніми проблемами і турботами. За їх права і долі він боровся, наскільки вистачило життя.

 

У 1999 році Указом Президента України Станіславу Кириловичу, першому в Одеській області, присвоєно найвище почесне звання – Герой України, з врученням Золотого Ордена Держави. Заслужений працівник транспорту СРСР, Заслужений працівник транспорту України, Почесний працівник морського флоту СРСР, Почесний працівник транспорту України, Почесний громадянин міста Іллічівськ. Народний депутат України IV скликання.

 

28 липня 2008, після тривалої хвороби, Станіслав Кирилович пішов з життя.

 

Згідно з рішенням сесії Іллічівської міської ради №534-V від 27.03.2009 року,  площу Праці в місті Іллічівськ перейменовано в площу Станіслава Стребка.

1 березня 2010 року в Іллічівську на будинку № 9 по вулиці Корабельній, де він мешкав, відбулося відкриття меморіальної дошки пам’яті видатної людини сучасності.  

 

Згадаємо основні події у розвитку Іллічівського порту, які відбувалися за часів, коли підприємством керував Станіслав Стребко:

 

– 1994 рік – на території порту введена в експлуатацію стоматологічна поліклініка для працівників порту.

– Вересень 1995 року – введена в експлуатацію  перша черга сучасного високомеханізованого контейнерного термінала пропускною спроможністю 300 тисяч контейнерів (ТЕU) на рік з 2-ма причальними і 3-ма тиловими контейнерними перевантажувачами вантажопідйомністю 45 тонн кожний. Нове перевантажувальне обладнання, розроблене спільно з фінською фірмою «Коне» і виготовлене в кооперації зі Запорізьким енергомеханічним заводом, дозволяє крім контейнерів перевантажувати і різноманітні металовантажі.

– 16 грудня 1996 року - відкрита поромна лінія Іллічівськ-Поті, що стала морською частиною Євразійського транспортного коридору (TRACECA).

– Листопад 1997 року  - введений в експлуатацію зерновий елеваторний комплекс: 60 тис. т одночасного зберігання, швидкість навантаження суден 900 т за годину.

– 22 лютого 1998 року – в порту  введена в експлуатацію перша черга комплексу з перевантаження зерна пропускною спроможністю 2,5 млн. тонн вантажів на рік.

– 22 серпня 2002 року – друга черга пропускною спроможністю 5,5 млн. тонн зернових вантажів на рік.

– Квітень 1998 року - завершено будівництво комплексу з переробки мінеральних добрив потужністю 1,3 млн. тонн на рік, а у 2000 році здійснена його реконструкція і пропускна спроможність комплексу збільшилась  до 3 млн. тонн на рік.

– Жовтень 2000 року - на території автотранспортного господарства порту відкрився технічний центр «Вольво» з обслуговування однойменних автотягачів.

– 30 березня 2001 року - на поромному комплексі введена в експлуатацію окрема контейнерно-автотранспортна ділянка - перший транспортний проект, реалізований в Україні за рахунок коштів Європейського Союзу за програмою Тасіs - ТRАСЕCА. Її будівництво стало  завершальним етапом створення міжнародної морської залізнично-поромної переправи Україна - Грузія, котра  слугуватиме основною ланкою морської частини Євразійського транспортного коридору (TRACECA).

– Грудень 2001 року - введений в експлуатацію допоміжний причал № 29, довжиною 122 метра,  для перевантаження зрідженого газу за прямим варіантом.

– ІМТП – одне з небагатьох підприємств  України, яке здійснювало будівництво житла вподовж останніх десяти років. З 1991 по 2001 рік – здано 520 квартир загальною площею 280896 кв. м, у тому числі один під’їзд житлового будинку на 45 квартир у 2001 році.

– Січень 2002 року – відкритий другий залізничний в'їзд до порту довжиною 3,5 кілометри, що дозволило значно збільшити вагонообіг і пропускну спроможність 1-го терміналу.

 

Матеріал підготовлено за інформацією директора музею ДП "МТП "Чорноморськ" Інни Василькової

Добавление комментария

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
Введите код: *
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив

НАВИГАЦИЯ

О порте
Руководство порта
Инвесторам
Партнеры порта
Государственные закупки
Профсоюзы
Противодействие коррупции

Горячая линия ДОВЕРИЯ

+38(048)738-92-77 (доб. 8666)

+38(04868)7-92-04 (доб. 8666)

Электронная почта: hotline.imtp@gmail.com (круглосуточно)

 

Главная
Новости
Галерея
Видео
Контакты
Форма обратной связи
Мобильная версия портала

 

Повідомити про корупційне правопорушення

Морские перевозки © 2016

Вверх