» » День Соборності – це символ єдності українських земель
Информация к новости
  • Просмотров: 146
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится
22-01-2021, 11:51

День Соборності – це символ єдності українських земель

Категория: Новости

Щороку 22 січня в Україні відзначається День Соборності – одне зі знакових свят українського державотворення після Дня Незалежності. Саме цього дня 1919 року на Софійській площі у Києві в урочистій атмосфері було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки в єдину незалежну державу.

 

"Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка", – йшлося у зачитаному в центрі столиці універсалі. Після цього відбувся молебень та урочистий парад українських військ. А наступного дня Акт злуки майже одностайно був ратифікований Трудовим конгресом України.

 

Перше святкування Соборності відбулося 22 січня 1939 року в Хусті. Тоді це місто було столицею Карпатської України – чехословацької автономії. Цього дня під синьо-жовтими прапорами відбулася тридцятитисячна маніфестація населення, яке з’їхалося до столиці Карпатської України з усіх куточків краю на згадку про події 20-річної давнини.

 

Головною традицією у День Соборності є утворення "живого ланцюга" єднання. Вперше така масова акція відбулася 22 січня 1990 року – у 71-ту річницю Акта злуки. Тоді понад мільйон людей, узявшись за руки, утворили безперервний ланцюг від Києва до Львова. Акція стала яскравим проявом єдності, прагнення українського народу до свободи. Відтоді в Україні "живі ланцюги" створювалися неодноразово, символізуючи єдність українського народу.

Офіційно в Україні День Соборності відзначають з 1999 року. Однак у 2011 році свято було скасоване й натомість встановлено День соборності і свободи України. А вже у 2014 році президентським указом свято було відновлено як День Соборності України.

 

Цього дня також прийнято згадувати іншу знакову подію, яка відбулась 22 січня 1918 року – прийняття IV Універсалу Центральної Ради, яким проголошувалася повна незалежність Української Народної Республіки.

 

Інформація з відкритих джерел

 

 

Шановні колеги-портовики, жителі міста Чорноморськ!

 

Прийміть щирі вітання з нагоди цього величного свята – Дня Соборності України!

 

Це свято символізує єдність українських земель та нагадує нам, що Україна не розділена, що немає окремої Східної і Західної України, а що у нас єдина держава і ми – єдиний народ!

 

Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети – процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу!

 

З повагою, в.о. директора "ДП "МТП "Чорноморськ" Ігор Шевченко

 

День Соборності – це символ єдності українських земель

Добавление комментария

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
Подтвердите что вы не робот: *

НАВИГАЦИЯ

О порте
Руководство порта
Инвесторам
Партнеры порта
Государственные закупки
Профсоюзы
Противодействие коррупции

Горячая линия ДОВЕРИЯ

+38(048)738-92-77 (доб. 8666)

+38(04868)7-92-04 (доб. 8666)

Электронная почта: hotline.imtp@gmail.com (круглосуточно)

 

Главная
Новости
Галерея
Видео
Контакты
Форма обратной связи
Мобильная версия портала

 

Морские перевозки © 2016

Вверх