» » Богдан Якаба: більше півстоліття у порту!
Информация к новости
  • Просмотров: 418
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится
1-04-2021, 16:36

Богдан Якаба: більше півстоліття у порту!

Категория: Новости

1 квітня свій 75-річний ювілей святкує неординарна людина, професіонал своєї справи, людина, яка майже все своє трудове життя присвятила одному підприємству – завідувач кабінету охорони праці ДП «МТП «Чорноморськ» Богдан Олексійович Якаба.

 

Напевно, немає жодного працівника порту «Чорноморськ», який би не знав Богдана Олексійовича, адже жоден екзамен з перевірки знань законів та правил з охорони праці на підприємстві не проходив без його участі. Про його прискіпливість, принциповість та безумовні знання своє справи серед колишніх та нинішніх працівників порту ходять легенди. І хоч народився Богдан Олексійович у день гумору та сміху, сам він дуже серйозна та відповідальна людина.

 

Народився Богдан Якаба 1 квітня 1946 року. Дитинство проходило в селі Ульянівка Іванівського району Одеської області. Після 8-ми класів шкільного навчання вступив до Березовської школи механізації та успішно її закінчив. У грудні 1965 був призваний на строкову службу в армію. Служив три роки на Далекому Сході під кордоном з Китаєм. Після служби в армії вирішив почати доросле життя у молодому місті, яке мало чудові перспективи розвитку – в Іллічівську. І вже у 1969 році пішов працювати в порт вантажником на перший район.

 

– Через рік я став кранівником, а коли почали утворюватися комплексні бригади, всіх кранівників зараховували до їх складу, а я пішов у слюсарі-наладчики, – розповідає Богдан Якаба. – Паралельно з роботою я закінчив Одеський автомобільно-дорожній технікум за спеціальністю «технік-механік з обслуговування та ремонту автотранспорту». Одного разу, коли я працював на четвертому вантажно-розвантажувальному районі, викликав мене до себе керівник району Кузьменко Михайло Федорович і запропонував тимчасово підмінити куратора з техніки безпеки, – я погодився. А згодом, якось після наради, помічник начальника порту з техніки безпеки Каськов Михайло Іванович попросив мене залишитися і сказав, що роботою моєю він задоволений і запропонував перейти в штат охорони праці. Я погодився і з жовтня 1977 року та по теперішній час працюю в охороні праці ДП «МТП «Чорноморськ».

 

За цей час Богдан Якаба пройшов шлях від інженера до заступника начальника служби охорони праці. За сумлінну працю має 28 заохочень.

 

Сьогодні ювіляра вітали колеги, які приготували йому приємний сюрприз у вигляді солодкого торту. Прийшли привітати його також лідер незалежної профспілки Сергій Бризгалов та начальник відділу праці та заробітної плати Валерій Козаченко.

 

– Це унікальна людина, бо зі своїх 75-ти років він 55 працює на одному підприємстві – в нашому порту, – каже Сергій Бризгалов. – Людина знає свою роботу, як, напевно, ніхто інший. При цьому це проста звичайна людина, для якої порт та портовики – його дім та родина. До речі, всі члени його сім’ї також працівники порту, тобто це сімейна династія портовиків. Найпростіша та найточніша характеристика Богдана Олексійовича – людина, яка досконально знає свою роботу та вміє її виконувати на високому професійному рівні.

 

– Мені не доводилося працювати із Богданом Олексійовичем в одному відділі, однак про його міцний і принциповий характер у роботі я чув багато історій, – розповідає Валерій Козаченко. – Звичайно, він не всім міг подобатися саме через ці його якості. Інколи я навіть чув скарги, але вони скоріше були від тих, хто хотів «обійти» принциповість Якаби і в них не виходило.

 

Отже можна сказати, що ця людина особлива. А ще він неймовірно працездібний, адже його енергії, запалу та життєлюбству можуть позаздрити навіть значно молодші його колеги.

 

Богдан Олексійович Якаба одружений із 1972 року – дружина Якаба Валентина Миколаївна – пара живе в любові та злагоді вже 49 років. Валентина Миколаївна працювала в порту до 2018 року на посаді інженера групи обліку другого терміналу. Подружжя виховало двох синів – Олексія та Андрія. Обоє мають власні сім’ї та дітей. Старший – Олексій – працює в порту на посаді заступника начальника автобази з експлуатації, молодший – Андрій – до 2015 року також працював у порту на посаді змінного механіка внутрішньопортової механізації контейнерного терміналу.

 

– Порт в моєму житті і житті моєї родини має величезне значення, – каже Богдан Олексійович. – Іншими словами – це моя друга сім’я та дім.

 

Увесь колектив та керівництво ДП «МТП «Чорноморськ» щиро вітає Богдана Олексійовича Якабу з його ювілеєм та зичать здоров’я та многая літа! Наснаги Вам, любові від близьких та рідних, поваги від колег та друзів!

З Днем народження!

Добавление комментария

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
Подтвердите что вы не робот: *

НАВИГАЦИЯ

О порте
Руководство порта
Инвесторам
Партнеры порта
Государственные закупки
Профсоюзы
Противодействие коррупции

Горячая линия ДОВЕРИЯ

+38(048)738-92-77 (доб. 8666)

+38(04868)7-92-04 (доб. 8666)

Электронная почта: hotline.imtp@gmail.com (круглосуточно)

 

Главная
Новости
Галерея
Видео
Контакты
Форма обратной связи
Мобильная версия портала

 

Морские перевозки © 2016

Вверх