» » Ігор Шевченко: «Реалізація державно-приватного партнерства суттєво збільшить потенціал поромного комплексу ДП «МТП «Чорноморськ»
Информация к новости
  • Просмотров: 339
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится
28-05-2021, 16:00

Ігор Шевченко: «Реалізація державно-приватного партнерства суттєво збільшить потенціал поромного комплексу ДП «МТП «Чорноморськ»

Категория: Новости

27-28 травня в Одесі відбувся третій щорічний Український портовий форум-2021. Захід спрямований на розвиток портової інфраструктури, фінансування проектів в портовому секторі, збільшення вантажної бази та залучення вантажопотоків, діджіталізацію портів і впровадження інноваційних технологій.

 

В рамках панельних сесій і робочих дискусій форуму обговорювалися питання законодавчих та регуляторних змін, спрямованих на залучення інвестицій в портову галузь України, пріоритетних напрямків інвестування та фінансування проектів в портовому секторі, нові проекти приватизації та державно-приватного партнерства в морських портах України та багато іншого.

 

В одній із сесій на тему «Спільні транспортні, інфраструктурні та логістичні проекти: синергія, можливості та виклики» взяв участь заступник директора з розвитку ДП «МТП «Чорноморськ» Ігор Шевченко. Він розповів про існуючий потенціал поромного комплексу та можливості для потенційних інвесторів.

 

– На сьогоднішній день наш поромний комплекс є серйозним транспортним вузлом, його потужність складає близько 5 мільйонів тонн вантажів на рік, а в минулому році через комплекс було перевалено 1,7 мільйона тонн, –  каже Ігор Шевченко. – У нас є постійні партнери, чиї пороми регулярно здійснюють суднозаходи –  це «Ukrferri», «Cenk Group», «Neptunlines», є досвід перевезення вантажів залізницею, проте залізничний потенціал нашого комплексу до кінця не розкрито, натомість пропускна здібність нашої залізничної гілки оцінюється близько 400 вагонів на добу. Ми також маємо досвід мультимодальних перевезень – це потяг комбінованого транспорту «Вікінг», який з’єднує Балтійський регіон з Білоруссю та Україною. Тому, якщо найближчим часом буде реалізовано проект державно-приватного партнерства, поромний комплекс ДП «МТП «Чорноморськ» суттєво збільшить свій потенціал.

 

Варто зазначити, що під час форуму компанія «Ukrferri» заявила про намір брати участь у концесійному проекті поромного комплексу порту «Чорноморськ». За словами комерційного директора компанії Володимира Чернієвського, Чорноморськ – базовий для компанії порт в Україні, що має необхідну інфраструктуру для роботи поромів, однак він потребує модернізації і компанія «Ukrferri» планує брати участь у концесійному конкурсі.

 

Нагадаємо, що Міжнародна фінансова корпорація і Європейський банк реконструкції та розвитку 14 травня 2021 року розпочали процедуру відбору юридичного радника для роботи над техніко-економічним обґрунтуванням і конкурсною документацією проектів концесії в морському порту «Чорноморськ». В МІУ тоді відзначили, що проекти концесії першого і контейнерного терміналів, а також поромного комплексу ДП «МТП «Чорноморськ» входять до Переліку пріоритетних для держави інвестиційних проектів до 2023 року, затвердженого урядом.

 

Довідка: Український портовий форум – це ключова подія для морської галузі України, що є ефективним майданчиком для презентації ключових трендів, обговорення досягнень і бачення подальшого розвитку інфраструктури країни, в тому числі інвестиційного понтенціалу портової галузі України.

Форум традиційно збирає широку аудиторію спікерів та учасників. Це високопоставлені офіційні особи від Кабінету міністрів України, міністерства інфраструктури, міністерства економічного розвитку і торгівлі, аграрної політики і продовольства, міністерства закордонних справ України, народних депутатів, представників морських міжнародних організацій, таких як Європейська організація морських портів, Міжнародна асоціація портів і гаваней, Міжнародна морська організація. Обов’язковою є участь у форумі і міжнародних фінансових інститутів, у тому числі Світового банку, IFC, EBRD, EIB, членів дипломатичних місій, представників провідних світових портів та українського портового співтовариства, приватних інвесторів і представників бізнесу – топ-менеджерів компаній ArcelorMittal, QTerminalsW.L.L., HHLA, UMG Investments, P&O Maritime, Portinvest, WaterwayTechHolland, Huawei, Cofco Agri, Nibulon, Posco International – та багатьох інших. Цього року форум відбувся втретє. 

Добавление комментария

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
Подтвердите что вы не робот: *

НАВИГАЦИЯ

О порте
Руководство порта
Инвесторам
Партнеры порта
Государственные закупки
Профсоюзы
Противодействие коррупции

Горячая линия ДОВЕРИЯ

+38(048)738-92-77 (доб. 8666)

+38(04868)7-92-04 (доб. 8666)

Электронная почта: hotline.imtp@gmail.com (круглосуточно)

 

Главная
Новости
Галерея
Видео
Контакты
Форма обратной связи
Мобильная версия портала

 

Морские перевозки © 2016

Вверх