» » Олександр Попов продовжив виконувати обов'язки керівника ДП "МТП " Чорноморськ"
Информация к новости
  • Просмотров: 1 486
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится
20-07-2021, 16:03

Олександр Попов продовжив виконувати обов'язки керівника ДП "МТП " Чорноморськ"

Категория: Новости

Таке рішення було прийнято керівником Міністерства інфраструктури України - профільного органу управління державного підприємства «Морський торговельний порт Чорноморськ» (ДП «МТПЧ»).

 

Нагадаємо, в листопаді 2020 року почалася кадрова плутанина на підприємстві, коли директор держстивідора Олександр Попов, призначений ще Кабміном Олексія Гончарука, був відправлений у відпустку, а пізніше - відсторонений від роботи для проведення позапланового аудиту фінансово-господарської діяльності підприємства.

 

На період аудиту Міністерство Інфраструктури призначило тимчасово виконуючим обов'язки директора ДП "МТП "Чорноморськ" Ігоря Шевченка. Проте 10 грудня 2020 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури викрили його та особу-посередника у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди в сумі $ 250 тисяч. В той же день вони були затримані в порядку ст. 208 КПК України. У грудні 2020 року Вищий антикорупційний суд України обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою фігурантам цієї справи з можливістю внесення застави 2 млн. 102 тис грн. На цей період тимчасово виконував обов'язки директора ДП «МТПЧ» Вадим Михайлов, який раніше обіймав посаду начальника служби внутрішньої портової безпеки.У січні 2021 року Ігор Шевченко повернувся на керівну посаду.

 

Нині триває активна підготовка концесійних проектів в порту "Чорноморськ" (спеціалізований поромний комплекс, перший і контейнерний термінали порту) і майбутнє залучення інвестицій під ці проекти, однак через відсутність керівника, у 2021 році значно погіршилися основні виробничі показники ДП «МТПЧ». Тому держстивідор ризикує повторити долю двох збиткових портів Одеської області - ДП «Ренійський морський торговельний порт» та ДП «Білгород-Дністровський морський торговельний порт», за якими застосовано заставу практично на все ліквідне майно, а рахунки підприємств арештовані, при цьому заборгованість із заробітної плати та зобов'язання по платежах до бюджетів усіх рівнів ростуть.

 

Згідно опублікованого звіту про фінансові результати ДП "МТП "Чорноморськ", у 2021 році значно зросла заборгованість ДП «МТПЧ» перед кредиторами та постачальниками послуг і становить на сьогодні понад 200 мільйонів гривень. Так вже за перший квартал 2021 року підприємство отримало збиток мінус 105 977 млн. грн., а дохід від основної діяльності з перевалки вантажів скоротився в 3,2 рази. Також залишки коштів на розрахункових рахунках і касах підприємства на сьогодні не покривають зобов'язань із виплати авансу. При цьому, аналогічний період 2020 року після початку реалізації антикризового плану на підприємстві, порт спрацював в «плюс» і прибуток становив 17 352 млн грн і вперше з 2017 року держстивідор, крім основних обов'язкових платежів, перерахував до державного бюджету 80% дивідендів у вигляді відрахувань від чистого прибутку, а залишки коштів на розрахункових рахунках завжди покривали тримісячний фонд оплати праці.

 

- Зараз будемо зосереджені на внутрішніх процесах, оскільки відсутність фінансового планування і контролю з боку менеджменту за останні місяці нівелювали ті позитивні результати, які були раніше досягнуті в порту, - каже Олександр Попов. - Також хочу висловити, подяку системним клієнтам і вантажовідправникам, які свою експортно-імпортну логістику в умовах великого вибору інших терміналів направляють через порт "Чорноморськ" і користуються послугами професійного колективу ДП «МТПЧ», здатного виконати перевалку вантажів будь-якої складності.

Добавление комментария

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
Подтвердите что вы не робот: *

НАВИГАЦИЯ

О порте
Руководство порта
Инвесторам
Партнеры порта
Государственные закупки
Профсоюзы
Противодействие коррупции

Горячая линия ДОВЕРИЯ

+38(048)738-92-77 (доб. 8666)

+38(04868)7-92-04 (доб. 8666)

Электронная почта: hotline.imtp@gmail.com (круглосуточно)

 

Главная
Новости
Галерея
Видео
Контакты
Форма обратной связи
Мобильная версия портала

 

Морские перевозки © 2016

Вверх