» » Менеджмент ДП «МТП «Чорноморськ» провів першу в цьому році службову нараду
Информация к новости
  • Просмотров: 1 248
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится
28-07-2021, 10:21

Менеджмент ДП «МТП «Чорноморськ» провів першу в цьому році службову нараду

Категория: Новости

Після повернення до виконання обов’язків директора, Олександр Попов повернув практику обміну інформації та вирішення виробничих питань на тижневих службових нарадах керівництва порту. Збір заступників директора та керівників структурних підрозділів відбувся у понеділок, 26 липня. Метою оперативної наради був аналіз діяльності кожного структурного підрозділу і підприємства в цілому, організація поточної роботи виробничих підрозділів, а також визначення подальших пріоритетів з урахуванням фінансового стану ДП «МТПЧ».

 

Ключовим моментом наради був аналіз господарської діяльності та фінансового стану підприємства, про який присутнім доповів в.о. заступника директора з економіки та фінансів Ігор Антімонов. Так, за його словами, підсумки роботи за I півріччя 2021 року свідчать про зростаючу збитковість ДП «МТП «Чорноморськ».

 

– Фінансовий результат за перше півріччя 2021 року – мінус 173,4 мільйони гривень, в той час, як за перше півріччя 2020 року ця цифра складала лише мінус 7,2 мільйони гривень. У відсотковому співвідношенні фінрезультат погіршився на 2300% – і це не обмовка, – каже Ігор Антімонов. – Прибуток становить 227 млн грн проти 491 млн грн у 2020 році або на 53% менше. Прибутковість всіх підрозділів скоротилася на 67%, об’єми навантажувально-розвантажувальних робіт (НРР) впали на 54%, об’єми перевалки скоротилися на 25% (1,747 млн тонн у першому півріччі цього року проти 2,339 млн тонн минулого року), прибутки від стивідорної діяльності зменшилися на 82%. Тобто, усе, що минулого року приносило нам прибутки, цього року знівельовано. У зв’язку із тим, що підприємство не має прибутку, зросла і кредиторська заборгованість. Якщо минулого року у першому півріччі вона становила 185 млн грн, то наразі вона складає вже майже 260 мільйонів гривень.

 

Ігор Антімонов повідомив також і про залишки на рахунках держстивідора. Виявляється, що станом на 30 червня 2021 року на рахунках ДП «МТП «Чорноморськ» залишалося всього 19,9 млн грн, в той час як у цей же період 2020 року ця сума становила майже 140 мільйонів. А станом на 19 липня 2021 року залишок грошових коштів на рахунках підприємства складав 7,4 млн грн, що означає, що наразі під загрозою виплата заробітної платні працівникам державного підприємства, фонд якої складає 25-28 мільйонів гривень без відрахувань (витрати на оплату праці з відрахуваннями та середньомісячні обов’язкові платежі – ПДВ, податок на землю, ЄСВ та інше – потребують 56,8 млн грн).

 

Якщо говорити за кожен виробничий структурний підрозділ, то прибутковим залишається тільки спеціалізований поромний комплекс, чия прибутковість була зумовлена, у тому числі, підвищенням ставок на зберігання у середині 2020 року. Збитки контейнерного терміналу за перше півріччя 2021 року склали 21,325 млн грн проти прибутку 29,860 млн грн за цей же період 2020 року; перший вантажний район минулого року мав збитки у 7,687 млн грн, цього року – вже 46,744 млн грн; спеціалізований комплекс із переробки сірки – мінус 4,423 млн грн у 2020 році і мінус 16,870 млн грн цього року; спеціалізований вантажний комплекс зменшив збитки на 4,7% – з мінус 5,532 до мінус 5,271 млн грн; портовий флот за перше півріччя минулого року мав прибуток 26,388 млн грн, а за 6 місяців 2021 року отримав збитки у сумі 15,428 млн грн.

 

Таким чином, на сьогоднішній день держстивідор отримав негативні наслідки відсутності системного менеджменту та належного контролю за оперативною діяльністю, в т.ч. фінансового планування всередині підприємства. Це і падіння обсягів перевалки вантажів, і накопичення кредиторської заборгованості, і ріст дебіторської заборгованості, і збитковість усіх підрозділів (крім поромного комплексу), і низка інших плачевних результатів у вигляді втрати долі ринку буксирних послуг, втрати довіри постачальників товарів та послуг, та репутаційних втрат у відносинах з  ключовими клієнтами.

 

– Таке становище потребує невідкладних та рішучих заходів, спрямованих на підвищення ефективності господарської діяльності ДП «МТП «Чорноморськ», і, нажаль, простих антикризових рішень вже не достатньо, – каже в.о. директора підприємства Олександр Попов. – Тому перед керівниками структурних підрозділів, служб та відділів була поставлена задача додатково провести комплексний аналіз господарської діяльності підпорядкованих підрозділів та надати для затвердження пропозиції щодо підвищення операційної ефективності та оптимізації (скорочення) витрат для покращення фінансово-економічних показників підприємства в цілому. За результатами цієї наради та наданими пропозиціями буде скориговано антикризовий план виведення держстивідора із фінансової кризи та недопущення його банкрутства.

Наразі ми з колегами визначили пріоритетом виплату заробітної плати працівникам, сплату податків та видатки на захищені статті. В той же час максимум зусиль буде спрямовано на збільшення прибутку від основної діяльності підприємства – збільшення обсягів перевалки вантажів за рахунок залучення додаткових вантажопотоків та роботи з існуючими клієнтами.

 

Поміж іншого, керівники структурних підрозділів озвучили низку поточних виробничих питань, обговорили необхідність забезпечення виробничих підрозділів необхідним для поточної роботи матеріалами та ТМЦ , а Олександр Попов проінформував присутніх про де-які кадрові зміни та перестановки.

Добавление комментария

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
Введите код: *
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив

НАВИГАЦИЯ

О порте
Руководство порта
Инвесторам
Партнеры порта
Государственные закупки
Профсоюзы
Противодействие коррупции

Горячая линия ДОВЕРИЯ

+38(048)738-92-77 (доб. 8666)

+38(04868)7-92-04 (доб. 8666)

Электронная почта: hotline.imtp@gmail.com (круглосуточно)

 

Главная
Новости
Галерея
Видео
Контакты
Форма обратной связи
Мобильная версия портала

 

Повідомити про корупційне правопорушення

Морские перевозки © 2016

Вверх