» » Концесійні проекти ДП «МТП «Чорноморськ» отримали новий поштовх
Информация к новости
  • Просмотров: 799
  • Не нравится
  • +2
  • Нравится
20-10-2021, 14:46

Концесійні проекти ДП «МТП «Чорноморськ» отримали новий поштовх

Категория: Новости

Оголошення про концесійні конкурси щодо першого терміналу, контейнерного терміналу та залізнично-поромного комплексу ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ» може бути здійснене вже у 2022 році. Про це повідомив міністр інфраструктури України, Олександр Кубраков. За його словами, підготувати проекти концесії порту «Чорноморськ» допоможуть IFC та ЄБРР, з якими був підписаний договір про співпрацю у реалізації державно-приватного партнерства у Чорноморському порту.

 

– Робота з інвесторами – у фокусі нашої діяльності для розвитку портів, – каже Олександр Кубраков. – Наші партнери IFC та ЄБРР надають всебічну підтримку цього процесу. Чорноморський порт – третій за обсягами перевалки вантажів в Україні, відповідно, цей концесійний проект є особливо важливим. В Україні контейнерні перевезення мають великий потенціал для розвитку, адже наразі становлять лише 8,5% від загального обсягу. Після залучення інвестора в порт Чорноморська та модернізації контейнерного термінала, його пропускна спроможність має збільшитися майже вдвічі. Це стане потужним стимулом для розвитку економіки регіону та підвищення конкурентоспроможності України як інфраструктурного хабу.

 

Профільний міністр також відзначив, що ЄБРР та IFC профінансують підготовку техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) та конкурсної документації для концесії, підготують договірну базу, визначать конкурсні критерії та правила проведення торгів, налагодять зв’язки та проведуть переговори з потенційними інвесторами, а також здійснюватимуть супровід до моменту комерційного закриття транзакцій.

 

Проект «Чорноморськ» є наступним проектом після двох попередніх зі структурування концесій у портах Херсон та Ольвія, яке здійснювали IFC, ЄБРР та Глобальний фонд фінансування інфраструктури. Наразі активи обох портів перебувають у процесі передачі в концесію. Міністерство інфраструктури сприяє фіналізації передачі майна – очікується завершення процесу до кінця 2021 року.

 

ДП «МТП «Чорноморськ» є одним із найбільших портів України. Його модернізація дозволить оптимізувати логістику вантажоперевезень та підвищити якість обслуговування у порту для залучення провідних світових перевізників.

 

Нагадаємо, що у найближчі 5 років на оновлення інфраструктури українських портів необхідно понад 17 мільярдів гривень капітальних інвестицій.

Добавление комментария

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
Введите код: *
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив

НАВИГАЦИЯ

О порте
Руководство порта
Инвесторам
Партнеры порта
Государственные закупки
Профсоюзы
Противодействие коррупции

Горячая линия ДОВЕРИЯ

+38(048)738-92-77 (доб. 8666)

+38(04868)7-92-04 (доб. 8666)

Электронная почта: hotline.imtp@gmail.com (круглосуточно)

 

Главная
Новости
Галерея
Видео
Контакты
Форма обратной связи
Мобильная версия портала

 

Повідомити про корупційне правопорушення

Морские перевозки © 2016

Вверх